Właśnie ukazała się książka Serca bicie, Biografia Andrzeja Zauchy z TaniaKsiazka. Projekt ten pokazuje losy słynnego artysty. Para dziennikarzy, Katarzyna Olkiewicz i Piotr Baran, opowiadają historię tragicznej śmierci muzyka w Krakowie w 30. rocznicę jego śmierci. Książka jest bardzo szczegółowa i dobrze napisana.

Jak zaczęła się biografia?

Książka rozpoczyna się jako dramatyczna relacja z zabójstwa Andrzeja Zauchy. Odbyło się ono 10 października 1991 roku w Teatrze STU w Krakowie. Pieśniarz został trafiony kulą od francuskiego artysty Yvesa Goulaisa. Jego żona, aktorka Zuzanna Leśniak, również została wtedy zastrzelona. Powodem morderstwa była zazdrość piosenkarki i rażący romans aktorki ze znanym muzykiem.

Jak przedstawia się życie artysty?

Jeśli spojrzeć na tragiczną śmierć Andrzeja Zauchy, to wydaje się, że jego życie w jakiś sposób miało prowokować ten los. Ale tak nie jest. Andrzej Zaucha był bardzo zrównoważonym i grzecznym człowiekiem, który nikomu nie przeszkadzał. Pochwalony za swoją grę w zespole, nie chciał grać głównej roli i liczył się ze wszystkim. Nie był lepszą gwiazdą niż ktokolwiek inny. Kiedy miał występ solowy, mógł pokazać tylko wszystkie swoje talenty.

Biografia kariery muzycznej

Andrzej Zaucha urodził się w Krakowie w 1949 roku. Początkowo chciał zostać sportowcem i osiągać dobre wyniki w kajakarstwie. Ostatecznie nabył pasję do muzyki, którą odziedziczył po swoim ojcu. Najpierw grał na perkusji, potem stał przy mikrofonie. “Czarna” muzyka była jego pasją. Szczególnie lubił rytm i blues, soul i jazz. Próbował przeszczepić ten dźwięk na polski grunt, najpierw w zespole Dżamble, potem jako solista. Jego największe sukcesy przyszły w latach 80., z takimi hitami, które do dnia dzisiejszego są znane i innych przebojowych piosenek. Nagrał wiele płyt oraz zapewnił muzykę do filmów i seriali telewizyjnych. Biografia Serca bicie, Biografia Andrzeja Zauchy szczegółowo przedstawia jego karierę.

Tworzenie biografii

Autorzy książki postawili sobie za cel przedstawienie Andrzeja Zauchy w pełni i z każdej strony dosyć dobrze wywiązali się ze swojego zadania. Chcieli pokazać jego osobowość. To właśnie z tego powodu dlatego jego przyjaciele, znajomi i koledzy o nim mówią. Ponieważ Andrzej Zaucha był przede wszystkim muzykiem, w książce jest dużo muzyki. Ale w większości przypadków jest to bardzo miły facet, którego każdy czytelnik chce poznać.

Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com